Протягом першого семестру 2024/2025 навчального року на уроках математики та інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" учні п'ятих та шостих класів виконували ряд проєктів, які сприяють розвитку різнобічних навичок, мотивують учнів і допомагають зрозуміти, як математичні та природничі знання застосовуються в реальному житті. Під час проєктної та дослідницької роботи роботи учні вчились ставити запитання, аналізувати інформацію, перевіряти гіпотези й робити висновки, що допомагає їм розвивати логічне мислення, яке важливе не лише для природничих наук та математики, а й для інших сфер життя.Теми проєктів були різними: "Плануємо розпорядок дня", "Відсотки у професіях", "Створення моделей атомів та молекул", міні-проєкт "Як виникла Земля".
Математичні проєкти, присвячені створенню розпорядку дня, є важливою складовою навчання, адже він поєднує в собі розвиток математичних, організаційних і життєвих навичок. Такий підхід дозволив учням зрозуміти, як ефективно планувати свій час.
Природничі проєкти допомогають розуміти і пояснювати різницю між гіпотезами виникнення Землі, дізнатися більше про сучасні уявлення виникнення Землі. З'ясувати будову речовин і їхні елементарні складові.
П'ятикласники завдякі моделюванню краще зрозуміли та пояснили різницю між атоми та молекулами різних речовин.
При роботі над проєктом "Плануємо розпорядок дня" учні побачили, як математичні знання допомагають у повсякденному житті. Використання дробів, відсотків і діаграм для аналізу витраченого часу дало можливість закріпити навички обчислень. Наприклад, учні обчислювали, яку частину дня займає сон, навчання або дозвілля.
Проєкт про розпорядок дня є не лише навчальним завданням, а й практичним інструментом для покращення якості життя. Він допомагає учням розвивати дисципліну, відповідальність і навички тайм-менеджменту, що є надзвичайно важливими для їхнього майбутнього.
Проєктно-дослідницька діяльність у "Джерелі" розвиває критичне і творче мислення, уміння побачити, сформулювати і розв'язати проблему,а також вчить учнів приймати відповідальність за свої рішення.
автори Шаповалова Н.Л., Жовтяк Г.К.
Немає коментарів:
Дописати коментар